Krehké nechty, zničené vlasy…

V reklamách sa producírujú nádherné modelky s perfektnou postavou a ešte dokonalejšou hrivou. Leskne sa tak, že v nej dobre, že nevidíme odraz seba samých s otvorenými ústami. Aj my by sme chceli takú hrivu. A to nehovoríme o tých krásnych nechtoch, ktoré sú vyobrazené v každom časopise a prezentujú laky na nechty. Dokonalé. Dlhé, pevné, nelámajúce sa. To je snáď sen.

kráska

A čo vám na to povie odborník?

Bohužiaľ, nechty a vlasy sú dané geneticky. Buď ich máte pevné alebo krehké. Buď sa narodíte pod šťastnou hviezdou alebo celý život skúšate rôzne výrobky a produkty na zlepšenie stavu svojej koruny krásy a pazúrikov.  Možno vám niečo odporučí, ale väčšinou vás len sklame, že sa s tým nedá nič spraviť. Ja vám, ale vrátim nádej. A nie falošnú.
Dá sa tomu však sčasti dopomôcť.
Samozrejme, podľa toho, v čom je problém.

  1. Doplniť vitamíny. To nie je nikdy odveci. Zinok, Kremík, Bčko alebo celý komplex vitamínov na vlasy a nechty. Ak vám naozaj chýbajú tieto látky, tak vám to naozaj pomôže. Nemusíte ich brať len vo forme tabletiek, ale aj vo forme pestrej stravy – orechov a podobne.
  2. Nežehliť. Nefénovať. Nekulmovať. Tepelná úprava vlasov poškodzuje vlasy. To je všeobecne známe, hoci sa mnohé dámy snažia dokázať pravý opak. Ak chcete mať krásnu hrivu, vzdajte sa týchto závislostí a vaše vlasy sa vám za to odvďačia.
  3. Príliš veľa chémie. Alebo len príliš veľa prostriedkov na vlasy. Aj vy budete prejedený, keď zjete predjedlo, polievku, hlavné jedlo, dezert a vypijete pol litra kofoly. Tak isto je to aj s vlasmi. Čím viac na ne dávate, tým viac ich zaťažujete a účinné látky sa už ani nestíhajú vstrebávať do vlasov. Všetkého veľa škodí. Stačí jeden poriadny šampón a raz za čas maska na vlasy.  Vyživte ich hlavne zvnútra.
  4. Poslednou možnosťou, ktorú by som u vás uvítala je predpísanie hormonálnej antikoncepcie. Všetci dobre vieme, že hltať tieto lieky by sme nemali len tak bez rozmyslu, ale je pravda, že zlepšujú stav pleti, vlasov a nechtov. Nehľadiac na ich iné výhody, ale dobre si zvážte aj ich riziká. A to ich tu vôbec nechcem propagovať, ale musím uviesť, že aj toto je jedna z možností.

krásná žena
Gélové nechty ako zakrytie vašich prirodzených nechtov nemusí byť  vždy ten najlepší nápad, pretože po ich odstránení to môže byť s vašimi nechtami ešte horšie ako predtým. Toto riziko si poriadne zvážte a potom uznajte, čo bude vhodné.
Ja by som odporučila kúpiť si jeden podporný šampón na rast vlasov, nejaké vitamíny, ktoré vám dodajú živiny zvnútra a prípadne ich môžete na jar oplachovať žihľavovou vodou. Ten je dobrý aj vnútorne, tak si ho uvarte dva krát viac, aby ste si mohli aj vypiť.