Spoľahlivé protipožiarne okná a dvere

Oheň má niekoľko funkcií. Okrem užitočného vytvárania tepla má aj svoju nebezpečnú a škodlivú stránku – pri nedbanlivosti ničí, páli a deformuje mnohé materiály.

fire-2146343_640

Pri pôvodnom architektonickom zámere je správne uvažovať o výbere protipožiarnych okien a dverí. Najmä pri budovách, ktoré sú tepelne namáhané rôznymi technologickými procesmi alebo ako prvok zabezpečenia ochrany.

Protipoziarne okna sú správnou a vhodnou voľbou. Ponúkajú Vám patentované, kvalitné systémy, ktoré zodpovedajú požiadavkám a kritériám legislatívy.

Sú spoľahlivé a vyznačujú sa mimoriadnou odolnosťou voči nebezpečným požiarom.

Ich patentovaná výroba používa profily a výplne, ktoré majú protipožiarnu odolnosť od stupnice E130 až po E160. Použité profily majú hĺbku 150 a 170 mm.

V ponuke sú aj dymotesné okná aj vo forme dvojskla s protipožiarnou odolnosťou E115 až po E160.

Požívané systémy umožňujú použitie a zasklenie  akéhokoľvek rozmeru protipožiarneho skla o ľubovolnej hrúbke. Izolačné sklá majú certifikát spoľahlivosti a vysokej protipožiarnej odolnosti.

V ponuke sú viaceré typy skiel, tónovanie, kovanie, ohňovzdorné vložky. Všetky použité materiály a systémy sú certifikované. Pri správnom výbere je rada odborníkov mimoriadne vzácna a je samozrejmosťou.

Ich dizajn je pôsobivý a dokonale dopĺňa akýkoľvek interiér aj exteriér.

architecture-22039_640

Používajú sa najmä v priemyselných halách, výrobných zariadeniach, na odborných chemických pracoviskách, ale aj v bežných obytných a administratívnych priestoroch pre zabezpečenie dokonalej ochrany pred požiarom. Ich použitie je jednoduché, nenáročné ale zároveň aj sofistikované. V interiéri alebo aj v aj v exteriéri zabezpečujú dokonalý pocit bezpečnosti a ochrany.

Investícia do protipožiarnych systémov je správna voľba, ktorá sa vždy oplatí. Pretože zdravie a bezpečnosť ľudí je najdôležitejší faktor všetkých procesov.