Výber vhodného matraca

Asi to pozná každý jeden z vás. Vojdete to kamenného obchodu s matracmi a vidíte množstvo matracov. Avšak, ktorý je ten správny? Možno sa spýtate a necháte si poradiť priamo zamestnancom daného obchodu, no najlepšími poradcami ste predsa vy sami. Vy presne viete, aký typ postele doma vlastníte, a ako matrac využívate. Ak hľadáte matrac na jednoposteľ, výber bude podstatne jednoduchší. Dôležité je brať do úvahy výšku samotnej postele. Nemôžete vybrať príliš vysoký matrac, pokiaľ vlastníte vysokú posteľ. Vstávanie z postele musí byť také, aby ste pri sede svoje chodidlá položili na zem.

dětská matrace

Vysoký matrac spolu s vysokou posteľou by vám tento komfort určite nedoprial. Ak máte zase príliš nízku posteľ, nie je vhodný nízky matrac. Matrac je potrebné prispôsobiť celkovému vášmu životnému štýlu. Samotný matrac  by nemal byť ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý. Tvrdý matrac môže spôsobiť výrazné poškodenie vašej chrbtice, čo nechcete docieliť. Máte partnera? Vyberáte matrac pre vás oboch? Tu je to trošku zložitejšie. Berte ohľad na to, že dve osoby na jednej posteli majú aj rôzne požiadavky na pohodlný spánok. Vášmu partnerovi možno skôr bude vyhovovať tvrdší matrac a vám naopak jemne mäkší. V tom prípade vyberajte dva rôzne matrace a nie jeden v celosti. Výhodou matraca v celosti je ten, že vám vyplní medzeru medzi priestorom na matrace v strede postele. Tak sa k svojmu partnerovi môžete bez problémov pritúliť pri zaspávaní a nebude vás tlačiť medzera medzi dvoma matracmi. Je tu aj nevýhoda. Nemôžete si ľubovoľne otáčať matrac, aby ste ho nemali po čase zdeformovaný.

matrac

Pri dvoch ich môžete otáčať podľa potreby a tvrdosti či mäkkosti. Ak hľadáte matrac, ktorý bude slúžiť len na občasné prespatie danej osoby, môžete vybrať aj taký lacnejší. Avšak dávajte pozor na to, že aj hosť chce mať pohodlný a kvalitný spánok. Vyberajte vždy s rozumom a možno si nechajte vyhotoviť aj matrac na mieru. Tak môžete vyhovieť aj náročnejším používateľom daného matraca.