Přejít k obsahu
  • Auto moto
  • Domov
  • Ekonomika
  • Móda
  • Muži
  • Produkty
  • Služby
  • Technika
  • Web
  • Životný štýl
Valusek
  • Auto moto
  • Domov
  • Ekonomika
  • Móda
  • Muži
  • Produkty
  • Služby
  • Technika
  • Web
  • Životný štýl

Amazon svoj sľub nesplnil, ako prvá začala drony využívať spoločnosť Alphabet

Technika


To, o čom sa už dlhšie hovorilo, sa stalo skutočnosťou. Donáškové služby začali využívať drony na rozvoz tovaru zákazníkom.

  • Ako prvá je spoločnosť Alphabet a jej startup Wing, ktorý spustil dronovú donášku po

prvýkrát na svete

  • oficiálne uvedenie bude v Canberre v Austrálii až po súhlasnom stanovisku úradu pre civilné

Nákup cez aplikáciu.jpg
letectvo

  • v náplni tejto služby je doručovanie bežných zásielok, zmrzliny alebo kávy v celej oblasti

mesta už do niekoľkých minút po objednaní cez aplikáciu

  • tento fakt poukázal na nesplnený sľúb firmy Amazon, ktorá mala v pláne uviesť tento spôsob

donášky na trh do roka 2018, čo znamená, že Alphabet ho predbehol
 
O pár minút máte nákup doma
Ozvali sa však viaceré firmy, že oni s touto službou začali už skôr. Napríklad Flytrex v roku 2017 začal na Islande. Práca na projekte trvá asi 18 mesiacov a Wing službu spustí po udelení všetkých povolení postupne, najprv však začne len s asi stovkou domov v oblasti Canberry a časom sa ich počet rozšíri. Zákazníci si budú môcť tovar objednávať prostredníctvom aplikácie. Tovar, ktorého sa to týka, je obľúbená káva, čerstvé potraviny, zmrzlina či lieky. Celá donáška by mala byť vybavená do niekoľkých minút od objednávky.
 
Jediný problém je vyššia hlučnosť
Túto službu už vyskúšali, a to pomohlo firme zistiť jej prípadné nedostatky, aby mohli upraviť operácie, a tak splniť požiadavky zákazníkov, ktorým službu ponúkajú. Spolupracujú s miestnymi zainteresovanými stranami a komunitou. Pri testovaní sa žiadny bezpečnostný incident neudial, iba obyvatelia v blízkosti domov, kde drony lietali, sa sťažovali na zvýšený hluk týchto strojov, a to aj napriek tomu, že ich okná majú dvojité sklá.Canberra v Austrálii.jpg
 
Pravidlá musia dodržať
Spoločnosť Wing bude musieť zaručiť bezpečnosť svojej prevádzky, a tak bude potrebné, aby splnila podmienky, ktoré to zaručia:
  -lety dronov budú obmedzené na priestor nad domami a ulicami, ale zakázané bude lietanie nad hlavnými cestnými ťahmi
  -výška, ktorú nebudú môcť prekročiť, je 5 metrov nad hlavami ľudí a pri dodávke sú to 2 metre horizontálne od nich
  -vymedzený je aj čas letov: od pondelka do soboty je to od 7:00 hod. a v nedeľu až od 8:00 hod. ráno
  -každý zákazník tohto spôsobu doručovania bude mať k dispozícii bezpečnostné informácie

Nejnovější příspěvky

  • Deja vú : málo známe fakty
  • Všetko o psích hoteloch
  • Nad čím sa zamyslieť pred tým než zmeníme prácu
  • Vylepšujete a znižujete prevádzkové náklady?
  • Relax a energia

© Valusek.sk - Všetky práva vyhradené. | Theme by ThemeinProgress | Proudly powered by WordPress

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím