Ako postupovať v začiatkoch optimalizácie vašich stránok

Založil ste si webovú stránku, a teraz prišla na rad SEO optimalizácia. V nasledujúcom článku sa nebudeme venovať prípadom, kedy sa do nej chcete pustiť sami. Pozrieme sa na ľudí, ktorí majú rozpočet na túto záležitosť a v oblasti internetu nie sú vôbec doma. Rozhodujúci je najmä začiatok a presný postup, ktorý zvolíte. Dve biele postavičky vystupujúce z ružového monitoru s podávajú ruku
 
SEO optimalizácia – návod:

  1. Nájdite si overenú agentúru: Všímajte si referencie, skúsenosti zákazníkov a na škodu nie je ani to, keď si pozriete ich reálnu prácu na iných webových stránkach.
  2. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku: Na weboch SEO agentúr nájdete mnohokrát len orientačné cenníky alebo ich nenájdete vôbec. Povedať cenu dopredu je ťažké. Je to rovnaké, ako keď chcete vyasfaltovať parkovacie miesta pred vašim domom. Nikto vám nepovie presnú cenu dopredu. Robotníci musia vedieť akú veľkú http://www.megaubytovanie.sk/zdiar/velka-noc plochu budú asfaltovať a aký hrubý asfalt chcete. Ak teda chcete zistiť konkrétnu cenu SEO optimalizácie pre vás, bez vypracovania nezáväznej cenovej ponuky, to proste nepôjde.
  3. Rozhodnite sa, čo chcete: SEO agentúra za vás neurobí všetko. V prvom rade by ste mali vedieť, čo chcete vy. Čo od optimalizácie čakáte? Chcete zvýšiť návštevnosť alebo vám ide čisto o predaj? Nezaujíma vás ani jedno? Optimalizácia môže byť zameraná aj čisto na zlepšenie postavenia vo vyhľadávačoch. Všetko s preto dopredu premyslite, všetko zvážte a do optimalizácie sa pustite až potom. Ak neviete čo a ako, nechajte si poradiť priamo v agentúre.

Otvorený notebook s otvorenou knihou

  1. Stanovte si čas optimalizácie:Čas, počas ktorého bude optimalizácia realizovaná, je samozrejme len na vás. Vo všeobecnosti však platí, že by mala trvať dlhodobo. Za mesiac alebo dva, zázraky nečakajte. SEO by malo trvať minimálne pol roka. Ideálne však je, ak bude trvať nastálo. Áno, stojí to peniaze, ale ak SEO prinesie výsledky, tak prečo nezainvestovať do dobrej veci, však?