Ako si zútulniť náš domov?

Domov je miesto, kam sa vraciame každý deň (s výnimkou výletov, dovoleniek alebo podobných udalostí). Po celodennej práci, športe prípadne iných povinnostiach sa vraciame na miesto, kde by sme sa mali cítiť príjemne, dokázať sa uvoľniť a relaxovať. Nie každý má to šťastie nájsť alebo môcť si dovoliť vysnívané bývanie, avšak existujú spôsoby ako si môžete spríjemniť každý príbytok.Oddychujúci človek.jpg
 
Fotografie
Čo pomôže cítiť sa viac doma ako fotografie, ktoré zachytávajú naše spomienky? V dnešnej dobe sa veľká časť fotografií uchováva iba v našich mobilných telefónov, tabletoch alebo počítačoch. Môžeme ich umiestniť na poličky, na steny alebo nájsť iné kreatívne spôsoby ich vystavenia v domácnosti.
 
Vankúše a deky
Priestor pomôžu vylepšiť aj vankúše a deky. Ideálne je voliť farebné vankúše a deky, ktoré vnesú do domácnosti pocit tepla a navodia pozitívnu atmosféru vo Vašom byte alebo dome.
 
Koberce a závesy
Koberce boli kedysi neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Postupne ich však ľudia prestali využívať a nahradili ich parketami. Vhodné je doplniť do interiéru aspoň menší, dekoračný koberec, ktorý pomôže navodiť pocit tepla a zútulniť priestor. Prázdne okná pôsobia opustene. Vylepšite ich závesmi v teplých farbách a získate úplne iný pocit z priestoru.příjemný večer.jpg
 
Kvety
Kvety a rastliny oživia interiér. Navyše sú prospešné aj kvôli tomu, že čistia vzduch. V interiéri sú schopné pohltiť až 87% toxínov, ktoré sa nachádzajú v ovzduší. Prispievajú aj k lepšej koncentrácii a produktivite. Ak ich farebne zladíte s ostatnými prvkami v interiéri, vytvoríte tak skvelý dizajnový doplnok.
 
Sviečky
Sviečky sú fantastickým doplnkom do každej domácnosti. Nie sú drahé a hodia sa takmer do každého interiéru. Zútulnia priestor a ak zvolíte vonné sviečky, prevoňajú celý domov Vašou obľúbenou vôňou.
 
Osvetlenie
Svetlo dokáže zobraziť priestor v úplne iných rozmeroch. V prvom rade treba dbať na výber správneho osvetlenia do jednotlivých miestností, až potom na dizajn samotných svietidiel. Najvhodnejšie je osvetlenie čo najviac podobné dennému svetlu. V dnešnej dobe je k dispozícii nespočetné množstvo rôznych svietidiel, ktoré slúžia ako dekorácie a doplnky do Vášho domova.