Hliníkové okná – váš spoľahlivý partner do domácnosti.

Hľadáte odolnejší a udržateľnejší variant plastových okien? Plánujete veľké okenné konštrukcie alebo presklenú lodžiu, avšak plastové rámy neunesú sklá takejto veľkosti ? Alebo len jednoducho nechcete byť ako každý druhý dom a radi by ste išli aj do iného materiálu? Na všetky tieto otázky máme len jednu odpoveď. Hliníkové okná. Že tieto okná vídať iba vo veľkých halách a obchodných centrách? Áno, máte pravdu. Je to z toho dôvodu, že takéto stavby väčšinou disponujú veľkými okennými výplňami, preto si hliníkové okná doslova pýtajú.

HlinikoveOkna

Avšak to neznamená, že váš dom si hliníkové okná dovoliť nemôže. Či už potrebujete vymeniť klasické okná bežných rozmerov za nové alebo staviate moderný dom s oknami veľkými, hliníkové okná vám vedia dobre poslúžiť. Hliník sa teší obľube kvôli svojej odolnosti a dlhovekosti. Pri plastových oknách sa vám neraz stane, že po čase sa jednotlivé komponenty poškodia alebo rozpadnú. Taktiež ľahko dochádza k ich mechanickému narušeniu. To sa u hliníkových okien tak často nestáva. Hliníkové okna cena môže byť u kvalitných produktov trochu vyššia, avšak ich vlastnosti sú na nezaplatenie. Kedysi boli voči týmto oknám určité predsudky z dôvodu ich nedostatočnej tepelnej izolácii.

OknaHlinik

Technológia však aj v tomto smere pokročila a v rámci tepelno-izolačných vlastností sa hliníkové okná dostávajú na úroveň ostatných typov okien a častokrát ich vedia aj tromfnúť. Závisí, aký typ a od akého výrobcu si vyberiete. Hliníkové okná cena tomu bude následne odpovedať, avšak čo by ste neurobili pre svoje pohodlie. Hliníkové okná sú vyrábané v rôznych farebných a tvarových prevedeniach. Sú naozaj variabilné. Zároveň, ak svoju pozornosť zameriavate aj na bezpečnosť, hliníkové okná poskytujú ochranu pred požiarom, či dymom. Pri kúpe okien sa preto neriaďte len cenovými reláciami, hliníkové okná cena sa vám následne vráti v podobe špičkovej kvality okien.