Krehké nechty, zničené vlasy…

V reklamách sa producírujú nádherné modelky s perfektnou postavou a ešte dokonalejšou hrivou. Leskne sa tak, že v nej dobre, že nevidíme odraz seba samých s otvorenými ústami. Aj my by sme chceli takú hrivu. A to nehovoríme o tých krásnych nechtoch, ktoré sú vyobrazené v každom časopise a prezentujú laky na nechty. Dokonalé. Dlhé, pevné, nelámajúce sa. To je snáď sen.

kráska

A čo vám na to povie odborník?

Bohužiaľ, nechty a vlasy sú dané geneticky. Buď ich máte pevné alebo krehké. Buď sa narodíte pod šťastnou hviezdou alebo celý život skúšate rôzne výrobky a produkty na zlepšenie stavu svojej koruny krásy a pazúrikov.  Možno vám niečo odporučí, ale väčšinou vás len sklame, že sa s tým nedá nič spraviť. Ja vám, ale vrátim nádej. A nie falošnú.
Dá sa tomu však sčasti dopomôcť.
Samozrejme, podľa toho, v čom je problém.

  1. Doplniť vitamíny. To nie je nikdy odveci. Zinok, Kremík, Bčko alebo celý komplex vitamínov na vlasy a nechty. Ak vám naozaj chýbajú tieto látky, tak vám to naozaj pomôže. Nemusíte ich brať len vo forme tabletiek, ale aj vo forme pestrej stravy – orechov a podobne.
  2. Nežehliť. Nefénovať. Nekulmovať. Tepelná úprava vlasov poškodzuje vlasy. To je všeobecne známe, hoci sa mnohé dámy snažia dokázať pravý opak. Ak chcete mať krásnu hrivu, vzdajte sa týchto závislostí a vaše vlasy sa vám za to odvďačia.
  3. Príliš veľa chémie. Alebo len príliš veľa prostriedkov na vlasy. Aj vy budete prejedený, keď zjete predjedlo, polievku, hlavné jedlo, dezert a vypijete pol litra kofoly. Tak isto je to aj s vlasmi. Čím viac na ne dávate, tým viac ich zaťažujete a účinné látky sa už ani nestíhajú vstrebávať do vlasov. Všetkého veľa škodí. Stačí jeden poriadny šampón a raz za čas maska na vlasy.  Vyživte ich hlavne zvnútra.
  4. Poslednou možnosťou, ktorú by som u vás uvítala je predpísanie hormonálnej antikoncepcie. Všetci dobre vieme, že hltať tieto lieky by sme nemali len tak bez rozmyslu, ale je pravda, že zlepšujú stav pleti, vlasov a nechtov. Nehľadiac na ich iné výhody, ale dobre si zvážte aj ich riziká. A to ich tu vôbec nechcem propagovať, ale musím uviesť, že aj toto je jedna z možností.

krásná žena
Gélové nechty ako zakrytie vašich prirodzených nechtov nemusí byť  vždy ten najlepší nápad, pretože po ich odstránení to môže byť s vašimi nechtami ešte horšie ako predtým. Toto riziko si poriadne zvážte a potom uznajte, čo bude vhodné.
Ja by som odporučila kúpiť si jeden podporný šampón na rast vlasov, nejaké vitamíny, ktoré vám dodajú živiny zvnútra a prípadne ich môžete na jar oplachovať žihľavovou vodou. Ten je dobrý aj vnútorne, tak si ho uvarte dva krát viac, aby ste si mohli aj vypiť.

Krehké nechty, zničené vlasy…
4.3 (85.88%)17