Najškaredšie auta aké kedy boli

Fiat Multipla
Začnime hneď najškaredším kačiatkom medzi autami.  Určite ste ho čakali na prvom mieste, preto vás hneď potešíme. Multipla znamená viacnásobný, preto malo toto auto v návrhu až 6 miest na sedenie. Vyrábal sa od roku 1998 až do roku 2010. 2001-2004 bol až 4-krát po sebe zvolený za najlepší rodinný automobil (Family Car of the Year). V roku 2002 získal ocenenie UCEM (Ugliest Car Ever Made) teda ´´najškaredšie auto, aké sa kedy vyrobilo´´. V 2004 prešlo modernizáciou, kde zmenou prešla len predná časť auta. Interiér zostal bez zmeny. A aj napriek tomuto stále brázdi slovenské cesty.

vw
 
Suzuki X-90
Auto vyrábané v rokoch 1995-1997. Malý tereňáčik, ktorý nezožal veľký úspech. Vyrábal sa len 2 roky. Toto vozidlo použil aj výrobca energetických nápojov Red Bull na svoju kampaň. Vďaka jeho tvaru karosérie. Tá totiž umožňovala výrobcom namontovať na auto plechovku v nadživotnej veľkosti. No neskôr to s ním išlo dolu vodou. Richard Porter ho spomenul vo svojej knihe  ,,Crap Cars´´ ako jedno z 50 hrôz na kolesách, ktoré sa kedy ocitli na miestnych cestách. Jeremy Clarkson mu tiež dobrú reklamu nespravil, len ho kritizoval. Známa TV relácia Top Gear ho zaradila medzi 13 najhorších áut za posledných 20 rokov, aké sa kedy vyrobili. Toto sú dosť dobré dôvody na to, aby sa ocitlo aj v tomto rebríčku. A ešte väčším dôvodom pre Európanov ho nekupovať. Ak si myslíte, že by ste si ho dnes zaobstarali ´´za facku´´, tak ste na omyle. Cena sa pohybuje od 3000 Eur.

staré auto
 
Chrysler PT Cruiser
Kedysi si ľudia v Amerike konštruovali autá sami. Volali sa ´´hot rod´´ a vyrábali sa v 40. a 50. rokoch minulého storočia v Kalifornii. Neskôr prišli sprísnenia pravidiel a podomácky vyrobeným autám odzvonilo. Túto éru si pripomenula značka Chrysler v roku 1993 v autosalóne v Detroite. Vyvinuli model Plymouth, ale veľa kusov sa nevyrobilo. Po troch rokov predstavili jeho retro model PT Cruiser. Dvojlitrový, štvorvalcový tátoš, s pohonom predných kolies, ktorý sa zahrieva v kolónach je nie len nepraktický, ale aj príliš neatraktívny.