Prečo oceníte šikovné LED pásiky?

Aj v bežnej domácnosti sa nájdu miesta, ktoré by sme chceli nejakým praktickým spôsobom nasvietiť. Môže ísť o určité úseky, kedy našim cieľom nie je použiť svetlo, ktoré rozžiari celú miestnosť, ale chceme zviditeľniť skôr časť priestoru alebo konkrétny predmet a na tento si posvietiť.  

Televízia, schody, kuchynská linka, ale aj chodby, predsiene, kúpeľňa,… všade sa dajú použiť led pásky vďaka ich praktickej forme, ktorá predstavuje samolepiaci pásik úzkych rozmerov, na ktorom sú umiestnené svetelné diódy.

  • Zvyčajne sa predávajú v 5 metrovom balení, ale dajú sa nastrihať podľa potreby po piatich alebo desiatich centimetroch, úseky na strihanie sú označené.

svetlo, svetlá

To so sebou prináša možnosť nasvietiť nimi napríklad vaňu alebo zrkadlo v kúpeľni, takisto napríklad nábytok ako police a knižnice, pracovné priestory a kuchynskú linku, schody,strop, steny,… ale aj rôzne predmety ako napríklad televíznu obrazovku, počítať, atď. Vlastne záleží aj na vašich konkrétnych potrebách a predstavivosti, v neposlednom rade sa môžete inšpirovať aj návodmi a zaujímavými tipmi na internete.

 

Kvalitné pásy LED sú vybavené tiež potrebným krytom a vyrobené z odolného materiálu. To následne znamená možnosť využiť ich aj tam, kde by mohli prísť do kontaktu napríklad s vodou či vlhkosťou. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo sú populárne najmä v spojitosti s kuchynskou linkou, kde prinesú požadovaný efekt osvetlenia, zaberú minimum miesta a nemusíte sa báť, že by ste ich pri práci poškodili. To isté platí v prípade nasvietenia zrkadla či dokonca umývadla v kúpeľni.

drevené schody

Oceniteľným je ich využitie tiež k spomenutému osvetleniu schodov, hlavne ak vravíme o funkcii celonočného svietenia, kedy mám pri chôdzi po schodisku potrebnú viditeľnosť aj v nočných hodinách, ak potrebujeme odbehnúť na toaletu či do chladničky a podobne. Na druhej strane však vravíme o intenzite, ktorá vás nebude rušiť.