Priatelia ktorí vás chytia za srdce

Kto už by ich nepoznal, a aspoň z času na čas by si nepozrel diel, dva v televízií? Tento seriál patrí presne medzi tie, ktoré si pozrieme bez ohľadu na to, či ich obľubujeme, alebo až tak veľmi nie, pretože sú to jednoducho kultové veci. Neexistuje teda snáď nik, kto by nepoznal Rossa, Jeoyho, Chandlera, Rachel, Moniku a Phoebie, pretože aj ak seriál nesledujete, tieto mená jednoducho poznáte.

budpbvy.jpg

Ak máte náladu na niečo ľahké, nenáročne na spracovanie a hlavne také čo vo vás zanechá takmer vždy dobrý pocit, je to presne to čo potrebujete. Všetci ich poznáme, no nie všetci sa môžeme popýšiť aj tým, že sme videli všetky diely. Lenže pozrieť si občas diel dva, z úplne inej série je veľmi hlúpe, pokiaľ nechcete, aby vám neustále unikali dôležité veci z deja.
Legendárna scéna, pri ktorej sedia piati priatelia v kaviarni Central perk pod ich bytmi a preberajú obyčajné, bežne veci z ich života, ktoré ako môžeme hneď vidieť budú plné milého humoru. Zrazu sa otvoria do kaviarni dvere a dnu vtrhne zúfalá, nešťastná nevesta, ktorá práve zdrhla z vlastného sobáša. Samozrejme, pretože náhody neexistujú, táto nevesta sa pozná s Monikou. Ktorá sedí s priateľmi na káve. Je to Rachel a boli spolu spolužiačky na strednej. Rachel sa prizná, že si svojho nastávajúceho nemohla vziať, pretože ho skutočne nemilovala, a tak začínajú spolu s Monikou bývať.

central park.jpg

V Rossovi sa niečo v okamihu zlomí a vracajú sa mu staré spomienky zo strednej, kedy bol do Rachel, najlepšiu priateľku jeho malej, tučnej sestry zamilovaný. A tak sa začínajú ich spoločné životy čoraz viac a viac prepletať, ale aj komplikovať, kým nevyústia do jedného veľkého chaosu, alebo sa naopak nevyriešia.
Táto relácia je perfektná najmä preto, lebo nemá cieľovú skupinu mužov, alebo ženy. Vyrovnanosť pohlaví u postáv mu dáva veľkú neutrálnosť, a teda má svojich fanúšikov všade a to všetkých pohlaví aj vekových skupín.