Ste závislí na nakupovaní?

Dajte si ruky na srdce a porozmýšľajte koľko krát ste išli do obchodu s úmyslom kúpiť si napríklad tenisky alebo ste len vybehli po mlieko a odniesli ste si domov niečo úplne iné a dokonca zabudli prečo ste pôvodne išli?
Ak sa vám to stáva pravidelne, potom máte problém a nemáte to celkom pod kontrolou. Preto sa treba držať nasledujúcich pravidiel,.

ulice

  1. Vždy keď idete do obchodu – tu konkrétne do potravín, noste so sebou nákupný zoznam. Na papier alebo do elektronickej podoby si spíšte potraviny po ktoré ste sa vybrali a ktoré viete že doma potrebujete. Tak sa vyhnete veciam ktoré nepotrebujete a na ktoré vás láka reklama a predajcovia.
  2. Sledujte letáky. Ak sa vám pozdáva akcia v letákoch, doma si ľahko viete overiť či produkt potrebujete. Ak však už ste v supermarkete kde na vás číhajú akcie na každom rohu, ľahko im podľahnete a už máte v košíku i to, čo máte doma v zásobe. Je preto vhodné sledovať ich dopredu, doma, prostredníctvom letákov ktoré máte i v elektronickej verzii na internete v prípade, že vám nechodia poštou.

obchod

  1. Naučte sa robiť si týždenný plán varenia. Tak budete vedieť ktoré druhy jedla k tomu využijete a nebude vyhadzovať nič čo ste nestihli zjesť.
  2. Ak máte problém s oblečením, pomôže vám vytriedenie šatníka. Budete určite zhrození, koľko vecí máte a najmä o koľkých ani neviete v záplave iných a nenosíte ich. Veci ktoré ste nemali na sebe dlhšie obdobie vyhoďte.
  3. Ak ste odvážni, spravte si triedenie vecí v šatníku podľa pravidla 30 a dosť. To znamená že si necháte 30 kvalitných univerzálnych kúskov s ktorými si vystačíte celý rok a tak vás nebudú lákať nadbytočné nákupy.
  4. Ak už aj ste v nákupnom centre, vyberte sa tam vždy s úmyslom že potrebujete napríklad tenisky. Nenechajte sa zlákať celoročnými výpredajmi. Cieľom je odniesť si domov to čo naozaj využijete a potrebujete.

Tieto rady vám určite pomôžu nájsť správnu cestu tak držíme palce.