Přejít k obsahu
  • Auto moto
  • Domov
  • Ekonomika
  • Móda
  • Muži
  • Produkty
  • Služby
  • Technika
  • Web
  • Životný štýl
Valusek Uvítali by ste na chvíle pohody aj niečo dobré na čítanie? Zdroj, ktorý má pre vás pestrý obsah a je pre vás kedykoľvek k dispozícii? Potom je reč o našom online magazíne, ktorý s vami cestuje všade a jeho obsah nikdy nedôjde.
  • Auto moto
  • Domov
  • Ekonomika
  • Móda
  • Muži
  • Produkty
  • Služby
  • Technika
  • Web
  • Životný štýl

Všetci sme na niečom závislí, aj keď sa to nezdá

Životný štýl


Závislosť je keď nás naše telo núti aby sme mu niečo dali alebo urobili, či sa nám to páči alebo nie. Takto by sme mohli tento pojem  jednoducho definovať. Keď sa teda v spoločnosti hovorí o ľuďoch čo majú isté závislosti poväčšine je to negatívne a mnohokrát tiež spojené s drogami či alkoholom. Keď sa však na náš život pozrieme čo i len o trošku bližšie, môžeme vidieť že závislí od niečoho sme skutočne všetci. Samozrejme, nerátajú sa do toho aktivity ako spanie, jedenie či iné bežné každodenné činnosti bez ktorých by sme neprežili. Ako teda zistiť že sme od niečoho závislí? Je to naozaj jednoduché. Odstráňme túto vec zo života alebo ju aspoň obmedzme. Nastane zmena zmýšľania, nervozita a ospalosť.Každodenná ranná káva.jpg Toto, a mnohé iné, sú prvotné znaky toho že nám niečo chýba. Ráno je pre niektorých ľudí ťažká časť dňa. Horko-ťažko vstanú z postele a bez toho aby nevypili šálku kávy sa ani nepohnú. Na svete sú milióny takých jedincov. A čo nastane ak náhodou rannú kávu vynecháme? Sme unavení, nič sa nám nechce a chuť do života je na bode mrazu. Takto ďalej pokračuje celý deň až do momentu, kedy nášmu organizmu doprajeme očakávanú kávičku. A tomuto sa už skutočne dá hovoriť závislosť. No nemusí to byť len o káve či inom nápoji na povzbudenie. Skutočne, čo by sme robili počas dňa ak by sme nemali neustále k dispozícií mobilný telefón, ktorého hlavná úloha už nie je uskutočňovanie hovorov, ale rôzne iné činnosti.  Povedzme, že počas dňa mobil použijeme len vtedy, keď musíme niekomu zavolať alebo vtedy ak niekto volá nám.Neustále využívanie mobilu.jpg V dnešnej dobe takmer nereálne. Nekontrolujme stále smartfón počas dňa a zistíme že je to komplikované. A toto už môže byť aj závislosť. Asi všetci vedia že cigarety a fajčenie čohokoľvek je zlé a nezdravé. O tom že je to závislosť sa ani nemusíme baviť, je to predsa aj napísané na krabičke od cigariet. Ak si teda fajčiar nezapáli toľko koľko denne potrebuje, už mu tá chuť chýba v ústach je celý nesvoj.
Snažme sa teda byť skutočne slobodní a nedovoľme telu aby rozkazovalo, ale nech poslúcha. Bude sa nám tak žiť lepšie s pocitom voľnosti a neviazanosti od látok či činností.

5/5 - (1 vote)

Nejnovější příspěvky

  • Deja vú : málo známe fakty
  • Všetko o psích hoteloch
  • Nad čím sa zamyslieť pred tým než zmeníme prácu
  • Vylepšujete a znižujete prevádzkové náklady?
  • Relax a energia

© Valusek.sk - Všetky práva vyhradené. | Theme by ThemeinProgress | Proudly powered by WordPress

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím