Zásielky v plastových obálkach nič neprekvapí

Otázka, čo s plastovým odpadom, ktorý nás zaplavuje, dnes trápi celý svet, pretože jeho množstvo neúmerne narastá a vytvárajú sa veľké a nebezpečné skládky na celej planéte. Ide o materiál, ktorý využívame v takmer každej oblasti ľudskej činnosti, pretože má vlastnosti neporovnateľne lepšie ako napríklad papier, no práve tým, že je takmer nezničiteľný, jeho množstvá sa kopia a odpad sa stáva čoraz nebezpečnejším pre všetko živé na zemi.

obálky 6

 

Plast sa okrem iného používa aj na výrobu poštových obálok, do ktorých balíme dôležité dokumenty alebo tovary, a ktoré niekedy musia precestovať celý svet, aby sa dostali až adresátovi. A to je dôvod, prečo namiesto papierových obalov využívame plastové poštovné obálky plastové poštové obálky. Iba tovar v nich zabalený bude doručený na miesto určenia v poriadku a nepoškodený. Plast je totiž nepremokavý, odoláva vetru, vode aj prachu a aj nešetrnému zaobchádzaniu či poškodeniu, a tak sa vy a ani adresát nemusíte obávať, že zásielka nedôjde v poriadku.

 

Balenie je jednoduché a rýchle, nie je to žiadny zložitý proces. Väčšinou sú formátu A4, do ktorého vojde nejaký dôležitý dokument, ale aj textil menších rozmerov. Sú ľahké, takže už je koniec trápeniu sa s ťažkými a objemnými škatuľami z kartónu, tieto plastové obálky sú pravou voľbou pre každého, kto potrebuje využívať poštové služby. Navyše, z vnútornej strany sú čiernej farby, a tak sa nikto nepovolaný nedozvie, čo sa v ich útrobách ukrýva. Vo veľkoobchode sú mimoriadne obľúbené, pretože zásielky v nich sú spoľahlivo zabalené a zároveň aj chránené.

obálky 2

Výrobcovia uviedli na trh obálky s hrúbkami 50, 60 a 70 mikrometrov, v ponuke sú vo farebnom aj bielom vyhotovení, s uškom alebo bez neho. Podľa intenzity používania si ich môžete objednať v balení po 10, 50 alebo 100 kusov, cenovo je však výhodnejšie balenie s väčším počtom kusov.