Ako čo najjednoduchšie prepojiť balkón s interiérom bytu


Máte pocit, že váš byt nie je dostatočne veľký, no na väčší nemáte? Prepojte ho s balkónom a získate niekoľko metrov štvorcových naviac. Ako na to? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.
 Pivo a kvet na drevenom stole na balkóne pri drevenom zábradlí.jpg

  1. Začnite úpravou balkónu

Ak chcete balkón prepojiť s bytom, musí vyzerať dobre. Staré omietky, dlažba na zemi a zhrdzavené zábradlie, to určite nie sú veci, ktoré môžeme označiť za pekné. Pri rekonštrukcii samotného balkónu začnite stenami, potom sa presuňte k dlažbe a nakoniec, keď bude všetko hotové, si vyberte nové zábradlie na balkón http://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/. Dnes letí sklo, betón a nerezová oceľ.
 

  1. Prepojíte ho sklom

Veľké sklenené balkónové dvere, ideálne posuvné, vám v prepíjaní balkónu s bytom pomôžu asi najviac. V lete a v iných teplejších častiach roka ich totiž môžete celé odsunúť – otvoriť – a tak bude váš balkón prirodzenou súčasťou interiéru. Provizórnym riešením môžu byť aj klasické otváracie a nesklenené dvere, no povedzme si na rovinu, nie je to ono. Ak by ste sa rozhodli pre takéto riešenie, snažte sa aspoň o to, aby boli dvere čo najväčšie.
 

  1. Snažte sa ich zladiť

Interiéru s exteriérom (v tomto prípade s balkónom) musia ladiť na stopäťdesiat percent. Snažte sa držať podobných materiálov a farieb aj daného štýlu. Samozrejme, že je to len na vás, no ak keďže chcete prepájať malý priestor – balkón – , mali by ste sa snažiť naozaj o to, aby tieto dve miesta pôsobili čo najpodobnejšie.Budova so šiestimi balkónmi.jpg
 

  1. Zariaďte ho útulne

Aby balkón pôsobil ako súčasť vášho bytu a bývania, nezabudnite si ho čo najviac zútulniť. Dajte si na neho menší stolík a pohodlné sedenie. Nezabudnite ani na kvety, doplnky a vhodné osvetlenie. Veľmi pôsobivé a zároveň pohodlné sú závesné kreslá z prírodných materiálov a taktiež veľké hojdacie siete. To, čo všetko si môžete dovoliť na váš balkón dať, závisí samozrejme od jeho veľkosti a taktiež od toho, na čo ho budete využívať prednostne.